Menu

W Kazimierzy Wielkiej dzieci powitały ferie zimowe w karnawałowych rytmach!

Luty 11, 2024 - 02. Luty 2024
W Kazimierzy Wielkiej dzieci powitały ferie zimowe w karnawałowych rytmach!

W sobotnie popołudnie, 10 lutego br. w Kazimierskim Ośrodku Sportowym najmłodsi bawili się na hucznym, kostiumowym balu karnawałowym, który obfitował w mnóstwo atrakcji. Małych gości i ich opiekunów w hali sportowej serdecznie powitali i uroczystego otwarcia dziewiętnastej edycji imprezy dokonali burmistrz Adam Bodzioch, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury Czesław Kowalski oraz Robert Głogowiecki, dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Dzieci przybyły na bal w kolorowych i fantazyjnych strojach. Na parkiecie hali najwięcej było księżniczek, ale podziwialiśmy też m.in. wróżki, aniołki, myszki, kotki, motylki, biedronki czy pszczółki. Chłopcy przebrali się za walecznych Spider-Manów, strażaków, piratów, dinozaurów i sportowców. Karnawałową zabawę prowadziła profesjonalna animatorka zabawy Sylwia Jęczmionek w asyście pań z Kazimierskiego Ośrodka Kultury: Ewy Wojciechowskiej przebranej za czarnego kota oraz Róży Dąbrowskiej, która wcieliła się w postać królowej elfów. Milusińscy znakomicie bawili się z wodzirejkami w rytm znanych i lubianych dziecięcych przebojów. W tanecznych pląsach towarzyszyła im żywa postaci z bajki Myszka Miki, która również częstowała dzieci słodyczami ufundowanymi przez włodarza gminy. Od burmistrza Adama Bodziocha były także nagrody w postaci praktycznych gadżetów otrzymywane przez najmłodszych, którzy z wielkim zaangażowaniem rywalizowali w konkursach sprawnościowych. Furorę wśród maluchów wywołał pokaz i „chwytanie” tysięcy baniek mydlanych, przy dźwiękach piosenki „Bańkę łap”. Dużym wzięciem cieszyło się ozdabianie kolorowymi tatuażami buziek i rączek małych balowiczów przez harcerki z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej „Żywioły”, działającej w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Ponadto, dzieci mogły gratis poszaleć na potężnych zamkach dmuchanych ze zjeżdżalnią a animatorzy słodkości skosztować pysznej waty cukrowej. Zwieńczeniem „Kostiumowego balu karnawałowego” były wybory Królowej i Króla Balu 2024. Te prestiżowe tytuły otrzymali: jedenastolenia Weronika Woźniak  z Wojciechowa przebrana za księżniczkę Elzę oraz dziewięcioletni Adaś Połetek z Łękawy.

Uroczystej koronacji – przy wystrzale tysięcy confetti – dokonał dyrektor Czesław Kowalski, który w imieniu organizatorów złożył zwycięzcom gratulacje i wręczył królewskiej parze pluszowe misie.

Organizatorami balu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kazimierski Ośrodek Kultury i Kazimierski Ośrodek Sportowy.