Menu

Festyn Rodzinny z konkursem kulinarnym „Bitwa Regionów”

Czerwiec 26, 2023 - 06. Czerwiec 2023
Festyn Rodzinny z konkursem kulinarnym „Bitwa Regionów”

W niedzielne popołudnie, 25 czerwca na Placu Targowym odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.

W programie imprezy, połączonej z Piknikiem z Produktem Polskim znalazły się występy artystyczne, konkurs kulinarny „Bitwa Regionów”dla Kół Gospodyń Wiejskich działających w powiecie kazimierskim oraz wiele atrakcji dla dzieci, w tym m.in: zabawy z animatorką Sylwią Jęczmionek, zjeżdżalnia, eksplozja kolorów Holi czy przejażdżka kucykiem.

Oficjalnego otwarcia eventu dokonał włodarz gminy Adam Bodzioch a całość poprowadziła Róża Dąbrowska z Kazimierskiego Ośrodka.

W programach artystycznych zaprezentowały się: zespół wokalny-folklorystyczno-ludowy „GABUŁTOWIANKI” działający przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, Zespół z Czyżowic – męska grupa „Fani niezorganizowani”, uczniowie z  Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wielgusie, dziecięcy zespół folkowy „Sami Swoi” założony z inicjatywy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowie, zespół „Kazimierscy Seniorzy” z Klubu Seniora działający przy Kazimierskim Ośrodku Kultury, zespół Rosiejowianki, Aleksandra Nowak – uczennica z Technikum Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej oraz Kazimierz Kowalski.

Podczas gdy na scenie królowała muzyka i śpiew, równolegle odbywał się I etap ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów – Powiat Kazimierski, którego organizatorami było: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W kulinarnej rywalizacji uczestniczyło 14 Kół Gospodyń Wiejskich: „Nidziczanki” z Cudzynowic, z Krzyża, „Stokrotki Morawskie” z Morawian, z Wojciechowa, Bejsc, Tempoczowa Rędziny, Boronic, Topoli, Czyżowic, Królewic, Chruszczyny Wielkiej, Baranowa, Boszczynka i Sieradzic. W kulinarnej Bitwie Regionów zwyciężyło KGW w Bejscach, drugie miejsce zajęło KGW w Sieradzicach a na trzecim uplasowało się KGW w Wojciechowie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy dawnego i nowoczesnego sprzętu rolniczego, stoiska z rękodziełem i produktami lokalnymi, z wydawnictwami, smakołykami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich, podopiecznych Domu Seniora+ w Gorzkowie, stoiska instytucji rolniczych, Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej.