Menu

Kazimierski „Dzień Dziecka 2023” pełen zabawy i atrakcji!

Czerwiec 5, 2023 - 06. Czerwiec 2023
Kazimierski „Dzień Dziecka 2023” pełen zabawy i atrakcji!

Najmłodsi mieszkańcy kazimierskiej gminy świętowali „Dzień Dziecka” w niedzielę, 4 czerwca. Z tej okazji, przed budynkiem Kazimierskiego Ośrodka Kultury „wyrósł” wielki plac zabaw, na którym na milusińskich czekało mnóstwo atrakcji.

Najpierw były oczywiście najlepsze życzenia – spełnienia marzeń, aby każdy dzień był dla nich szczęśliwy i radosny oraz nigdy niegasnącego uśmiechu – skierowane do dzieci przez Łukasza Maderka, zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Kazimierza Wielka oraz dyrektora ośrodka Czesława Kowalskiego. Następnie, na scenie, w niecodziennej, bo w plenerowej scenerii, w specjalnie przygotowanych programach artystycznych wystąpili uczniowie z Samorządowych Szkół Podstawowych: nr 1 i nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, w Wielgusie i Kamieńczycach. W rolę konferansjerki jak zwykle wcieliła się Róża Dąbrowska z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Młoda publiczność wraz ze swymi rodzinami znakomicie się bawiła podczas uczty duchowej, w której repertuarze znalazły się piosenki i dynamiczne układy taneczne zaprezentowane przez utalentowanych dzieciaków.

W drugiej odsłonie dziecięcego święta dominowały animacje taneczno-sceniczne poprowadzone przez profesjonalną animatorkę Sylwię Jęczmionek. Dzieci z wielką ochotą brały udział w grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez „ciocię” Sylwię. Furorę wśród dzieciaków zrobił pokaz wielkich baniek mydlanych Bubble Show oraz Piana Party.

Do wspólnej zabawy milusińskich zapraszały również harcerki z drużyny „Żywioły”, działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury: Alicja Stępień, Ola Celej, Karolina i Kasia Żarnowieckie oraz Jessica Żarnowiecka.

Ponadto, w tym dniu dzieci mogły do woli za darmo poszaleć na dwóch potężnych zamkach dmuchanych ze zjeżdżalnią oraz skosztować pysznej waty cukrowej. Nie zabrakło również słodyczy od Burmistrza Adama Bodziocha, którymi w jego imieniu częstował jego zastępca Łukasz Maderak i dyrektor Czesław Kowalski. Finałem niedzielnej imprezy była eksplozja kolorów Holi, wyrzuconych w górę przez zachwycone tą atrakcją dzieci.

Organizatorami i fundatorami dziecięcego święta byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.