Menu

Bal Karnawałowy dla dzieci

Luty 5, 2023 - - AKTUALNOŚCI, 02. Luty 2023
Bal Karnawałowy dla dzieci

Najmłodsi mieszkańcy kazimierskiej gminy w niedzielne popołudnie, 5 lutego br. znakomicie  bawili się na kostiumowym balu karnawałowym w Kazimierskim Ośrodku Sportowym, zorganizowanym pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Małych gości i ich opiekunów w hali sportowej serdecznie powitali i uroczystego otwarcia osiemnastej edycji balu dokonali organizatorzy dziecięcej imprezy: burmistrz Adam Bodzioch w asyście swojego zastępcy Łukasza Maderaka, Czesław Kowalski – dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury oraz Robert Pleszyński – prezes ośrodka sportowego. Jak na karnawał przystało, dzieciaki przybyły na bal w kolorowych, fantazyjnych strojach i z wdziękiem wcieliły się w postaci ze swoich ulubionych bajek i programów telewizyjnych. Na parkiecie królowały przede wszystkim dostojne księżniczki i wróżki w pięknych kreacjach. Podziwialiśmy także urocze biedronki, pszczółki i kotki. Chłopcy najchętniej przebierali się za walecznych Supermanów, kowbojów, strażaków, policjantów czy piratów.

Karnawałową imprezę „Bal jak z bajki” poprowadziły Anita i Zuzanna – profesjonalne animatorki zabawy z krakowskiej ekipy Hopla KIDS, z wdziękiem wspomagane przez panie z Kazimierskiego Ośrodka Kultury: Ewę Wojciechowską w roli sympatycznej Superczarownicy i Różę Dąbrowską jako baśniową Królową Śniegu. Milusińscy ochoczo tańczyli z wodzirejkami w rytm znanych i lubianych przebojów, a w tanecznych pląsach towarzyszyły im żywe postaci z bajek: Myszka Miki, Kubuś Puchatek i Minionek. Wodzirejki do wspólnej zabawy wciągnęły również dorosłych, którzy ze swoimi pociechami tańczyli w rytm ulubionych, dziecięcych piosenek, w tym nieśmiertelnych „Kaczuszek”. Prawdziwą furorę wśród maluchów wywołał dwumetrowy dinozaur Dino, który o dziwo nie siał grozy lecz był bardzo towarzyski i bawił się razem z dziećmi. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem rywalizowali również w konkursach sprawnościowych prowadzonych przez animatorki, biorąc udział np. w przechodzeniu pod liną czy w przeciąganiu liny, gdzie przeciwnikami byli dorośli – oczywiście, za każdym razem wygrywały dzieciaki!

Wielką frajdę sprawiało dzieciom podrzucanie ogromnej ilości kolorowych pasów, które animatorki wysypały z dwóch worków na ich głowy. Maluchy miały także super zabawę podczas pokazu tysięcy baniek mydlanych, które próbowały chwytać przy wtórze piosenki „Bańkę łap”. Olbrzymim wzięciem cieszył się skonstruowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury refleksomierz, przed którym ustawiała się kolejka chętnych do sprawdzenia swego refleksu i szybkości reakcji.

Wielkim zainteresowaniem wśród dzieciaków cieszyło się ozdabianie kolorowymi tatuażami buziek i rączek małych balowiczów przez harcerzy z 28. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej „Żywioły”, działającej przy Kazimierskim Ośrodku Kultury. Ponadto, maluchy mogły gratis poszaleć na dwóch potężnych, kolorowych zamkach dmuchanych ze zjeżdżalnią a animatorzy słodkości – skosztować pysznej waty cukrowej.

Zwieńczeniem „Kostiumowego balu karnawałowego dla dzieci” był wybór Królowej i Króla Balu 2023. W konkursie liczył się nie tylko ładny i oryginalny kostium, ale przede wszystkim aktywność w karnawałowej zabawie. Te prestiżowe tytuły otrzymali: ośmioletnia Zuzia Piłat z Morawian, przebrana za księżniczkę Annę z Krainy Lodu oraz pięcioletni Borys Jaros z Wojciechowa w stroju policjanta.

Uroczystej koronacji – przy wystrzale tysięcy złotych i barwnych confetti – dokonał dyrektor Czesław Kowalski, który w imieniu organizatorów złożył zwycięzcom gratulacje i wręczył pluszowe misie. Na finał balu, dziecięca para królewska z gracją zatańczyła „Białego walczyka”.

Organizatorami Kostiumowego Balu Karnawałowego dla dzieci byli: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Kazimierski Ośrodek Kultury i Kazimierski Ośrodek Sportowy.