Menu

31 Finał WOŚP – kwesta, licytacje, koncert z serduszkiem

Styczeń 30, 2023 - - AKTUALNOŚCI, 01. Styczeń 2023
31 Finał WOŚP – kwesta, licytacje, koncert z serduszkiem

31 Finał WOŚP Kazimierza Wielka zagrała koncertowo i z rekordem! Po raz kolejny pokazaliśmy, że mamy gorące i szczodre serca!

Sztab WOŚP, utworzony w Kazimierskim Ośrodku Kultury, który w tym roku już po raz dwudziesty zagrał z Fundacją Jurka Owsiaka zebrał  72625, 51 zł. Jest to kwota uzyskana ze zbiórki przez wolontariuszy i z licytacji. Czekamy jeszcze na wynik z eSkarbonek wolontariuszy i sztabu.

Wolontariusze, którzy zawsze są filarem każdego finału, spisali się na medal kwestując przez cały dzień mimo kilkustopniowej, mroźnej pogody! Wykazali się wielką empatią i zaangażowaniem poświęcając swoją pierwszą niedzielę ferii zimowych na pomaganie Orkiestrze!

Tradycyjnie, orkiestrową pulę pieniędzy zasiliła wpłata od pracowników Urzędu Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Radnych Rady Miejskiej oraz pracowników Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek: Centrum Pomocy Rodzinie i Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Swoją cegiełkę dołożyły także Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” oraz Kazimierskie Morsy „Endorfina”.

Ogromną rolę w organizacji kazimierskiego finału odegrała Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej. Po raz siódmy z rzędu dyrekcja i nauczyciele utworzyli w szkole sztab finansowy i stołówkę dla wolontariuszy. Odpowiedzialną rolę w rozliczeniu kwesty pełniła komisja finansowa: Dorota Rusiecka – zastępca dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, Krzysztof Kuchnecki – zastępca dyrektora kazimierskiej „trójki” oraz Adam Mucha – szef placówki partnerskiej Alior Banku w Dąbrowie Tarnowskiej i Kasy Stefczyka w Busku Zdroju, który od szeregu lat zapewnia także profesjonalną liczarkę pieniędzy. W przeliczaniu datków z orkiestrowych puszek wolontariuszy pomagali dyrektorzy i pedagodzy szkół podstawowych i średnich z kazimierskiej gminy. Ponadto, w finałową niedzielę pracownicy z „trójki” pełnili dyżury na stołówce, gdzie na kwestujących wolontariuszy i ich opiekunów czekały gorące napoje i słodki poczęstunek, ufundowane przez Burmistrza Adama Bodziocha, SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, Piekarnie Polskie „Dr Żurek” w Odonowie oraz Kazimierski Ośrodek Kultury.

Wydarzeniem niedzielnego finału był koncert z „serduszkiem” w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury, która tego dnia stała się stacją WOŚP. W rolę „dyżurnego ruchu” wcielił się szef sztabu, dyrektor Czesław Kowalski, który wraz z burmistrzem Adamem Bodziochem w iście „kolejarskim” stylu dokonali oficjalnego otwarcia koncertu. W widowiskowych programach artystycznych wystąpiło ponad czterystu wykonawców – od maluchów po seniorów! Konferansjerkę imprezy, jak również orkiestrowe licytacje przedmiotów od darczyńców na rzecz WOŚP,  profesjonalnie i z humorem w kilku odsłonach poprowadził w duecie z Różą Dąbrowską szef sztabu Czesław Kowalski. Grosza nie szczędzili i dobry przykład dawali samorządowcy, którzy brali udział w licytacjach oraz ofiarowali atrakcyjne przedmioty.

Podczas licytacji firmowych gadżetów z logo WOŚP, za najwyższe kwoty wylicytowane zostały: smycz (250 zł), t-shirt (220 zł) oraz bieżnikdwustronny na stół z grafiką tegorocznego Finału WOŚP (210 zł).

Największym hitem aukcji spośród różnorodnych przedmiotów od darczyńców był przekazany przez F.H.U. HAPPY SPIKE voucher na 30 – minutowy lot samolotem ultralekkim z doświadczonym pilotem (300 zł). Ponadto: pluszowa maskotka panda podarowana przez wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Marka Zwolańskiego, tort śmietanowo-malinowy od Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Słonowicach i miód z pasieki Rafała Grudnia ze Stradlic, zostały wylicytowane po 200 zł.

W holu Kazimierskiego Ośrodka Kultury publiczności serwowane były kawa, herbata, popcorn i wata cukrowa.

Sztab 31. Finału WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury serdecznie dziękuje kwestującym wolontariuszom oraz ich nauczycielom i rodzicom, dyrekcji i pracownikom Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, wszystkim artystom za udział w koncercie, nauczycielom i instruktorom za przygotowanie programów artystycznych, darczyńcom za przedmioty ofiarowane na licytacje oraz osobom biorącym w nich udział. Dziękujemy osobom przeliczającym pieniądze z orkiestrowych puszek, sponsorom poczęstunku dla wolontariuszy, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Słonowic za pomoc w obsłudze gastronomicznej w Kazimierskim Ośrodku Kultury, pracownikom Kazimierskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego za obsługę parkingu. Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły kazimierski sztab i tegoroczny cel Finału WOŚP!