Menu

Wozy strażackie dla O. S. P. – 28 sierpnia

Sierpień 28, 2022 - - AKTUALNOŚCI, 08. Sierpień 2022
Wozy strażackie dla O. S. P. – 28 sierpnia
W niedziele, 28 sierpnia wozy strażackie trafiły do jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Kazimierza Wielka. Przekazanie odbyło się na Rynku w Kazimierzy Wielkiej. Samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymały jednostki OSP z Łękawy, Zagórzyc, Gabułtowa, Kamieńczyc i Słonowic.

– Wasza postawa i zaangażowanie Druhowie Strażacy, zasługują na słowa najwyższego uznania. To właśnie Wy, na dźwięk syren, zostawiacie swoje sprawy rodzinne i prywatne, by nieść pomoc ludziom, którzy tego potrzebują. Dzięki Wam, w sytuacjach zagrażających życiu, zdrowiu, czy też przy ratowaniu mienia, możemy czuć się bezpieczniej. Nade wszystko życzę Wam wytrwałości i satysfakcji z tej trudnej i odpowiedzialnej służby – mówił podczas przekazania wozów Łukasz Maderak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej, a także Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kazimierzy Wielkiej

.Uroczyste przekazanie wozów strażackich poszczególnym jednostkom poprzedziła msza święta w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, odśpiewanie hymnu oraz podniesie flagi państwowej. O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Zięblicach. (źródło: Echo Dnia)