Menu

XV 24. godzinny Maraton Pływacki – sobota, 19 marca

Marzec 19, 2022 - - AKTUALNOŚCI, 03. Marzec 2022
XV 24. godzinny Maraton Pływacki – sobota, 19 marca

Po rocznej przerwie – wymuszonej przez pandemię koronawirusa – kazimierska pływalnia znów zaprosiła amatorów pływania na trwającą całą dobę imprezę. W sobotę, 19 marca na starcie stanęło mniej zawodników niż w poprzednich latach, ale zapału nie można było odmówić nikomu z tych, którzy zdecydowali się wziąć udziału w tej wyjątkowej sztafecie.
Oficjalnego otwarcie imprezy dokonali: wicestarosta kazimierski Michał Bucki, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego Jerzy Bojanowicz i dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Sportowego Robert Pleszyński.
Ponieważ rok 2022 ogłoszony został w Kazimierzy Wielkiej Rokiem Rodu Łubieńskich, podczas maratonu nie mogło zabraknąć akcentu przypominającego tę zasłużoną dla miasta i regionu rodzinę. Organizatorzy przygotowali w holu pływalni wystawę dawnych i współczesnych zdjęć obiektów związanych z rodem Łubieńskich – trzy plansze zawierają około 60 zdjęć.
Doskonałą pamiątką z maratonu może być przygotowana i opatrzona datą specjalna ramka, w której można zapozować do zdjęcia.
Kazimierski maraton to również okazja do integracji mieszkańców naszej Małej Ojczyzny. Przyczyniły się do tego między innymi panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słonowicach, które ufundowały i przygotowały dla maratończyków słodkie kalorie w postaci pysznych muffinek i gorących gofrów z bitą śmietaną i egzotycznymi owocami.