Menu

Orszak Trzech Króli w Kazimierzy W.

Styczeń 6, 2022 - - AKTUALNOŚCI, 01. Styczeń 2022
Orszak Trzech Króli w Kazimierzy W.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego miał nieco skromniejszy charakter niż orszaki sprzed pandemii. Także z powodu nieobecności wieloletniego „króla” posła Krzysztofa Lipca, którego obowiązki służbowe zmusiły do wyjazdu do stolicy.

Drugi z „żelaznych króli” – zarządca cmentarza Jarosław Klimczyk nie zawiódł i ucharakteryzowany na czarnoskórego monarchę pełnił – jak co roku – królewskie obowiązki. Także ks. wikariusz Krzysztof Gibas przed Mszą Św. ujeżdżał jako Mędrzec konika huculskiego, by wkrótce przywdziać ornat i koncelebrować wraz z księżmi; Marcinem Bączkiem i Marianem Pozierakiem Mszę Św., której przewodniczył proboszcz, ks. kanonik Janusz Mularz. Dodać trzeba, że „robiących za wielbłądy” koników huculskich użyczyła stadnina Geronimo Team z Kazimierzy Małej. Wśród licznej rzeszy wiernych przystrojonych w korony i wyposażonych w śpiewniki, obecni byli przedstawiciele miejscowych samorządów: burmistrz MiG Kazimierza Wielka Adam Bodzioch i radny Powiatu Kazimierskiego Jarosław Miszczyk.

Bardzo miłym akcentem związanym ze Świętem Epifanii– Objawienia Pańskiego był występ kolędników misyjnych – dzieci z „jedynki”, które uczestniczyły wraz z Mędrcami w miniprzemarszu Orszaku, a w kościele zaprezentowały krótką inscenizację o narodzeniu Chrystusa, przygotowaną pod kierunkiem miejscowych sióstr. Kolędnicy misyjni realizują projekt, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu.