Menu

Spotkanie integracyjne w wielguskim sołectwie – 12 września

Wrzesień 12, 2021 - - AKTUALNOŚCI, 09. Wrzesień 2021
Spotkanie integracyjne w wielguskim sołectwie – 12 września

Dwie niezbyt groźne burze, ale za to dość obfite w opady, popsuły nieco niedzielne spotkanie integracyjne zorganizowane 12 września na terenie przyległym do szkoły podstawowej w Wielgusie przez sołtyskę Annę Gorgoń i Radę Sołecką, przy pomocy Urzędu Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej. Dwukrotnie trzeba było zbierać ze stołów jadło i napoje i po deszczu ustawiać je ponownie.

A jadła, napojów, lodów i słodyczy dla dzieci nie brakowało dzięki hojnym sponsorom – włodarzom gminy burmistrzowi Adamowi Bodziochowi i jego zastępcy Łukaszowi Maderakowi oraz miejscowej firmie handlowej Teresy i Jana Bączków. Dodatkowo Kazimierski Ośrodek Kultury ufundował i serwował watę cukrową, a wrzucone do puszki datki zostały przekazane na rehabilitację uczennicy miejscowej szkoły – Dagmary Jarosz.

Celem spotkania, na którym obecni byli również burmistrz i jego zastępca, było przedyskutowanie planów i potrzeb sołectwa na najbliższy rok.

Zarówno dzieci jak i dorośli miło spędzili czas, mając do dyspozycji boiska „Orlika”, piłki, plac zabaw, a także refleksomierz skonstruowany i udostępniony przez Kazimierski Ośrodek Kultury.

Miłym akcentem spotkania było wyróżnienie trzech młodych mieszkanek Wielgusa atrakcyjnymi nagrodami (m.in. smartwatchami) za zaangażowanie na rzecz wsi i godne reprezentowanie Wielgusa na tegorocznych dożynkach. Nagrody ufundowane przez burmistrzów Adama Bodziocha i Łukasza Maderaka otrzymały Maja Gorgoń, Maja Woźniak i Zuzanna Śliwińska. Upominki dziewczętom wręczyli wiceburmistrz Łukasz Maderak i miejscowy radny Rady Miejskiej Jacek Skopowski.