Menu

Zimowe preludium

Grudzień 2, 2020 - - AKTUALNOŚCI, 12. Grudzień 2020
Zimowe preludium

Znienacka, pod osłoną nocy i dość wcześnie, bo 29 listopada, zawitała do Kazimierzy Wielkiej tegoroczna zima. Niedzielnym rankiem za oknami zaskoczyła nas kilkucentymetrowa warstwa śniegu, który – jak można było się domyślać – nie poleżał długo z uwagi na temperaturę oscylującą nieco powyżej zera. Późniejsze dni, to kilka stopni mrozu, które jednak wystarczyły do zamarznięcia kazimierskiego zalewu.
Poza tymi niewielkimi symptomami zimy, nie widać jeszcze przedświątecznej i mikołajkowej gorączki na ulicach miasta. Jedynie przed Centrum Handlowym „Paleo” pojawiła się tradycyjnie, jak co roku, dwójka rosłych, kilkumetrowych aniołów z trąbami, zapraszających do odwiedzenia galerii. Na razie nastrój przedświąteczny bardziej widać wewnątrz sklepów, gdzie aż roi się od Mikołajów i innych, okolicznościowych gadżetów i upominków.
Natomiast pracownicy Kazimierskiego Ośrodka Kultury wykonali własnoręcznie „od zera” sztuczną choinkę w kształcie metalowego stożka, na której zawieszone zostały ledowe łańcuchy – łącznie 2 600 świecących diod. Choinka umieszczona została na balkonie XIX-wiecznej baszty, administrowanej przez KOK.


.