Menu

Święty Roch patronem Kazimierzy Wielkiej !

Maj 29, 2020 - - AKTUALNOŚCI, 05. Maj 2020
Święty Roch patronem Kazimierzy Wielkiej !

W środę, 27 maja br. odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej zwołana w 30. rocznicę powołania samorządu terytorialnego. Na sesji przyjęta została także uchwała w sprawie ustanowienia świętego Rocha patronem Kazimierzy Wielkiej.

O godzinie 9 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej odprawiona została msza święta w intencji samorządowców. Z kościoła uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik św. Rocha przy rondzie Solidarności, gdzie burmistrz Adam Bodzioch i starosta Jan Nowak złożyli kwiaty. O godz. 10.30 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na odnowionym budynku Urzędu Miasta i Gminy, poświęconej 30. leciu samorządu terytorialnego.

O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta sesja, podczas której głos zabierali m. in. burmistrz Adam Bodzioch i starosta Jan Nowak, wspominając atmosferę tamtych dni i zgodnie stwierdzając, że reforma samorządowa była najbardziej udaną z reform rządu Jerzego Buzka.

Rada Miejska jednogłośnie przyjęła uchwałę o ustanowieniu św. Rocha patronem Kazimierzy Wielkiej, co w obliczu pandemii koronawirusa nabiera szczególnego znaczenia.

W przeddzień sesji delegacja UMiG odwiedziła 6 okolicznych cmentarzy, gdzie na grobach zmarłych samorządowców zapalono znicze.