Menu

Sesja Rady Powiatu Kazimierskiego 25 maja

Maj 29, 2020 - - AKTUALNOŚCI, 05. Maj 2020
Sesja Rady Powiatu Kazimierskiego 25 maja

W dniu 25 maja br. w sali konferencyjnej w byłej bursie przy ul. Partyzantów 29 odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Kazimierskiego. Na sesji obecni byli wszyscy radni oraz zaproszeni goście: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Buska Zdroju Krzysztof Socha, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Edward Kulpa, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Bożena Pytel, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Janina Dobaj.

Inspektor Krzysztof Socha przedstawił stan pandemii koronawirusa w powiecie kazimierskim. Od początku pandemii zanotowano tu zaledwie 4 zakażenia – 2 kobiety i 2 mężczyzn. Odnotowano też 4 wyzdrowienia – nie było zgonów, co stawia powiat kazimierski w czołówce województwa. Jest to głównie zasługa personelu medycznego, ale także zdyscyplinowania mieszkańców przestrzegających obostrzeń

jakie wprowadzane są przez Ministerstwo Zdrowia. Jest to również zasługa służb starostwa powiatowego, które właściwie zorganizowały pracę swych jednostek na czas pandemii.

Dyrektor Edward Kulpa mówił o realizacji dodatkowych zadań, jakie spadły na PUP w związku z tarczą antykryzysową. Chodzi o udzielanie kredytów przedsiębiorcom oraz rekompensat z tytułu utraty dochodów. Poinformował również o stopie bezrobocia, która utrzymuje się na stałym od dłuższego czasu poziomie – m.in. dlatego, że kazimierscy pracodawcy nie zgłaszali zwolnień grupowych. Dyrektor Kulpa poinformował zebranych, że złożył wniosek do starosty o rozwiązanie umowy o pracę w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, który został przyjęty. Starosta Nowak w asyście przewodniczącego Rady Jerzego Bojanowicza przedstawił drogę zawodową dyrektora Kulpy, podziękował za wieloletnią sumienną pracę i złożył życzenia długich lat w zdrowiu na nowym etapie życia. Włodarze Powiatu wręczyli świeżo upieczonemu emerytowi okazały bukiet kwiatów i upominek rzeczowy.

Sprawy pandemii dominowały w kolejnych wystąpieniach: Bożeny Pytel z PCPR i Janiny Dobaj z SP ZOZ. W jednostkach podległych paniom przestrzegane są zalecenia i obostrzenia na czas pandemii, dzięki czemu nie ma zakłóceń w pracy instytucji.

Radni podjęli też szereg uchwał dotyczących bieżących finansów i przetargów.