Menu

28. Finał WOŚP w Kazimierzy z nowym, wręcz niewiarygodnym rekordem !

Styczeń 12, 2020 - - AKTUALNOŚCI, 01. Styczeń 2020
28. Finał WOŚP w Kazimierzy z nowym, wręcz niewiarygodnym rekordem !

Sztab 28. Finału WOŚP w Kazimierskim Ośrodku Kultury zebrał 60771,92 złotych, czyli o ponad 15 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku!

Orkiestrową pulę pieniędzy zebranych przez 109 wolontariuszy oraz uzyskanych z licytacji gadżetów, jak co roku zasiliła wpłata od pracowników Starostwa Powiatowego i podległych mu jednostek: Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i Centrum Pomocy Rodzinie. Datek do puszki kwestarskiej w wysokości 1130 zł przekazał przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Bojanowicz i sekretarz Marek Krupa. Ponadto, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słonowicach przekazały 300 zł ze sprzedaży wybornych ciast domowego wypieku, które podczas niedzielnego Finału serwowały w holu Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Tradycyjnie, popołudniowy koncert z serduszkiem poprowadził szef sztabu Czesław Kowalski – dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, tym razem w duecie z Różą Dabrowską. Między występami artystycznymi odbywały się licytacje gadżetów od Fundacji WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Pieniądze z aukcji trafiły do puszki wolontariuszki Ewy Wojciechowskiej z Kazimierskiego Ośrodka Kultury, której asystowała Gabrysia Stokłosa. Podczas licytacji firmowych gadżetów z logo WOŚP, za najwyższe kwoty sprzedane zostały: t-shirt za 360 zł, wylicytowany przez Waldemara Wiejachę z Kamyszowa oraz zegar budzik za 340 zł, który kupił Paweł Dusza z Kazimierzy Wielkiej. Największym hitem aukcji – poza fantami z Fundacji – był 58. centymetrowy statek ze stali, podarowany przez Justynę Śliz z kazimierskiej kwiaciarni „Kwiaty są piękne”. Nabył go Marcin Wtorek z Gunowa – Kolonii za kwotę 300 zł. Ogromnego, bo aż 160 cm wysokości pluszowego misia, podarowanego przez Marka Zwolańskiego – wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej, zakupił za 260 zł Robert Klimek z Wielgusa. Czerwoną poduszkę w kształcie gwiazdy, którą z 5 – milimetrowego, bawełnianego sznurka wykonała i podarowała kazimierzanka Renata Kicka, wylicytował za 250 zł Mikołaj Wiśniowski ze Słonowic. Ponadto Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora” z Kazimierzy Wielkiej na czele z prezesem Robertem Jaworskim uzbierała 1676,85 złotych, natomiast Wojciech Czajka, reprezentujący kazimierski Pałac „Lacon”, w swojej puszce miał 2318,69 złotych.