Menu

Spotkanie w Starostwie Powiatowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Październik 11, 2019 - - AKTUALNOŚCI, 10. Październik 2019
Spotkanie w Starostwie Powiatowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W piątek, 11 października w Starostwie Powiatowym spotkali się dyrektorzy placówek oświatowych i wychowawczych oraz wyróżnieni nauczyciele ze Starostą Kazimierskim Janem Nowakiem. W uroczystości uczestniczył również wicestarosta Michał Bucki oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Zbigniew Jakubas. Obecni byli także przedstawiciele związków zawodowych.

Składając pedagogom życzenia z okazji przypadającego w poniedziałek Dnia Edukacji Narodowej starosta podkreślił, że wiele czynników złożyło się na obecną, niełatwą sytuację w oświacie. Jest to m. in. niż demograficzny powodujący obawy, czy będzie wystarczający nabór uczniów do nowych klas. Także reforma oświaty narobiła sporo zamieszania, gdyż nauczyciele muszą realizować w tym samym czasie dwa różne programy. Do tego dochodzi walka o godziwą egzystencję nauczycieli. Co z tego, że ministerstwo dało od 1 września podwyżki, które pochłoną ponad 700 tys. zł, jeśli dotacja rządowa wyniesie tylko połowę, tj. 350 tys. zł. Skąd samorząd powiatowy ma wziąć pozostałe 350 tys.?

Starosta życzył nauczycielom, by praca w zawodzie ich satysfakcjonowała, by mieli mniej stressu, by udawało im się to, co najważniejsze – kształcenie i wychowywanie młodzieży. Przedstawił zaproszoną na spotkanie nową dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Monikę Szmitke-Musiał, która od 1 września pełni obowiązki po przejściu na emeryturę Jolanty Trzepatowskiej.

Starosta przyznał z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody pieniężne dla wyróżnionych nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych, które wręczył w asyście członków Zarządu Powiatu. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.