Menu

Drużynowe Mistrzostwa Księży Archidiecezji Krakowskiej w Tenisie 24.09

Wrzesień 24, 2018 - - AKTUALNOŚCI, 09. Wrzesień 2018
Drużynowe Mistrzostwa Księży Archidiecezji Krakowskiej w Tenisie 24.09

„Sana in corpore sano, mens sana” – w wolnym tłumaczeniu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – to motto przyświecało uczestnikom tegorocznej edycji mistrzostw – księżom z archidiecezji krakowskiej.

W mistrzostwach uczestniczyły 4 ekipy księży z diecezji wchodzących w skład metropolii krakowskiej: diecezji kieleckiej, tarnowskiej, bielsko-żywieckiej i krakowskiej.
Koncelebrze Mszy Św. w Gorzkowie w intencji mistrzostw przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in. Starosta Kazimierski Jan Nowak i Wicestarosta Michał Bucki, Burmistrz MiG Adam Bodzioch, sponsorzy. Goście oraz sponsorzy otrzymali z rąk Biskupa upominki w podziękowaniu za wsparcie, jakiego udzielili w organizacji tegorocznej edycji mistrzostw. W homilii ks. bp zwrócił uwagę na rolę kapłana we współczesnym świecie, który ma być przede wszystkim człowiekiem modlitwy i troski o życie duchowe swoje i wiernych. Zmagania sportowe powinien traktować jako pole do dawania świadectwa i głoszenia Ewangelii swoim życiem. Cytując św. Pawła Apostoła przypomniał o zawodach, w których uczestniczy każdy chrześcijanin, by pod koniec życia otrzymać wieniec chwały – życie wieczne.
W otwarciu mistrzostw na kortach Ogniska TKKF Return uczestniczyli główni organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch, proboszcz gorzkowskiej parafii ks. dziekan Sławomir Sarek oraz wikary, ks. dr Tomasz Prędotka. Pierwszą piłkę turnieju zaserwował z forhandu Patron mistrzostw, ks. bp Jan Piotrowski, drugą, również z forhandu – burmistrz Adam Bodzioch. Obydwa serwisy były tak dynamiczne, że migawka w moim aparacie nie była w stanie ich zarejestrować bez poruszenia.
Po losowaniu nastąpiły rozgrywki półfinałowe drużyn diecezji: krakowskiej z tarnowską oraz kieleckiej z bielsko-żywiecką. Zmagania półfiałowe wygrali księża z diecezji tarnowskiej i kieleckiej, meldując się w finale. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyli księżą z diecezji krakowskiej.
Po bardzo zaciętych, stojących na wysokim poziomie pojedynkach, zwyciężyli po raz trzeci z rzędu księża z diecezji kieleckiej. W meczu o Mistrzostwo i Puchar kieleccy księża pokonali księży z Tarnowa. W zwycięskiej drużynie diecezji kieleckiej grali: ks. Kazimierz Jajeśniak (proboszcz parafii Mokrsko Dolne), ks. Edward Iwan (proboszcz parafii Jasionna) oraz ks. Tomasz Prędotka (wikariusz parafii Gorzków).