Menu

IV Dekanalna Majówka Rowerowa wystartowała !

Czerwiec 2, 2018 - - AKTUALNOŚCI, 06. Czerwiec 2018
IV Dekanalna Majówka Rowerowa wystartowała !

W sobotę, 2 czerwca o godz. 15.00 z parkingu przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszył peleton kolarski w ramach IV Dekanalnej Majówki Rowerowej ‚2018. Trasa majówki biegnie sprzed kościoła PKŚ, poprzez wsie: Wojciechów, Kazimierza Mała z postojem i modlitwą, Cło, Stradlice, Lolin, Plechówka, Gorzków z postojem i modlitwą i Plechów – z metą majówki w Centrum Integracji Wiejskiej.
Organizatorem majówki był dekanat kazimierski z ks. dziekanem – proboszczem parafii pw. Św. Małgorzaty Męczennicy w Gorzkowie. Ks. dziekan poprowadził również peleton, a wcześniej przyprowadził na rowerach silną, 10-osobową grupę z parafii gorzkowskiej. Patronatem honorowym objął sobotnią imprezę Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.
Modlitwę w intencji majówki odmówił przed startem proboszcz parafii PKŚw., który poświęcił także rowery i cyklistów. Pomogły mu w tym Niebiosa, bowiem w tym samym czasie na uczestników majówki popadał również niewielki deszcz, który absolutnie nie zniechęcił rowerzystów, a wprost przeciwnie – dodał im animuszu przy „nakręcaniu” kilometrów. Duże wrażenie na uczestnikach IV Majówki zrobił ks. wikariusz z parafii PKŚw, którego „koszykarska” sylwetka imponująco prezentowała się w nienagannym, profesjonalnym, czarno-złotym stroju kolarskim.
Atmosfera majówki była niemal rodzinna, bowiem wiele osób z dzisiejszego rajdu startowało już niejednokrotnie, a spora część – po raz czwarty. Przedział wiekowy – od przedszkolnego po senioralny, a były też przypadki, że najmłodsi uczestnicy startowali na tylnym siodełku u mamy!
Było też wiele ekip rodzinnych i wielopokoleniowych, jak chociażby babcia z synową i wnuczką. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała liczna ekipa policjantów w czterech radiowozach.